Jaunumi

Sākam skriet!

Sākam skriet!

Strauji tuvojas pavasaris, ir laiks parūpēties par savu veselību un fizisko formu, tādēļ Mēness Aptiekas, atbalstot un veicinot veselīgu dzīves veidu, iesaka izvēlēties vienu no demokrātiskākajiem sporta veidiem – skriešanu!Kādēļ ir vērts izvēlēties šo fizisko aktivitāšu veidu? Jums nav jāmaksā par nodarbībām fitnesa klubā, Jūs varat skriet Jums ērtā laikā, no paša rīta, vai pēc darba, kad Jums ir spēks, laiks vai labs noskaņojums. Daudzus varētu iepriecināt arī fakts, ka skriešana ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā atbrīvoties no liekajiem kilogramiem. Skriešanu dēvē ne vien par demokrātiskāko sporta veidu, bet arī par vienu no veselīgākajiem un tavam ķermenim noderīgākajiem, ar vienu mazu piebildi – ja tu skrien pareizi!

1. Pirms sākam skriet
Konsultējies ar savu ģimenes ārstu vai griezies pie AS “Veselības centru apvienība” speciālistiem, kuri tev palīdzēs noskaidrot maksimāli pieļaujamo slodzi organismam, vai un kā būtu labāk sākt skriet tieši tev. Pirms uzsākt intensīvas skriešanas nodarbības, speciālisti iesaka veikt sekojošus izmeklējumus: asins analīzes (pilna asinsaina), veloergonometriju (kardioizmeklējumi fiziskas slodzes apstākļos), kā arī USG vēdera dobumam un ārsta internista rezumējoša konsultācija, kur speciālists sniegs medicīniskus ieteikumus sporta nodarbībām. 

2. Kā sākt?
Kad veselības stāvoklis parbaudīts, ķeramies pie ne mazāk svarīgas lietas - pareizu un piemērotu sporta apavu izvēles! Lai arī sporta apavu izvēle ir ļoti plaša, speciālisti iesaka iegādāties skriešanas apavus sporta preču veikalos, kuros ir pieejama arī pēdu diagnostika, kas nosaka tavas pēdas formu un izliekumu, kā tavas pēdas darbojas skriešanas laikā, līdz ar to piemeklējot visatbilstošākos sporta apavus tieši tev. Apģērbam nav tik būtiska nozīme, taču jāņem vērā, lai apģērbs būtu ērts, viegls, mitrumu absorbējošs un elpojošs. 

3. Sākam skriet!
Sāciet pakāpeniski un nepārspīlējiet pirmajās skriešanas reizēs. Katram ir jāatrod savs sākuma skriešanas ātrums – temps. Nepārspīlējiet ar skriešanas biežumu, sākumā skriešana katru dienu nemaz nav nepieciešama. Pietiks, ja iesākumā skriešanai veltīsiet 30min 3 reizes nedēļā Izvēlaties pavisam nelielas distances, lai sevi nepārslogotu un lielā apņemšanās skriet neizgaistu pavisam. Skrienot noteikti ir jāuzmana sirds ritms, tādēļ šim nolūkam iesaka iegādāties pulsometru vai sporta pulksteni. Kā zināt, kāds pulss ir vislabākais un ieteicamākais skriešanas treniņa laikā? Speciālisti iesaka pulsu rēķināt pēc sekojošas formulas:
• sievietēm: 226 – vecums x 0, 65
• vīriešiem: 220 – vecums x 0, 65

4. Ņem līdzi draugu!
Pirmie skriešanas mēneši ir ļoti grūti, tādēļ svarīga ir partnera klātbūtne, jo tad jūs viens otru varat atbalstīt un motivēt. Ja tomēr esat nolēmuši skriet, tad tas ir jādara, neskatoties uz laika apstākļiem un garastāvokli. 

5. Pareizs uzturs
Uzsākot skriet, noteikti ir jāpadomā arī par savu ēdienkarti, vai tā ir pietiekami sabalansēta un veselīga. Tas nepieciešamas, lai būtu droši, ka enerģijas pietiks un skriešanas treniņi neiztukšos. Speciālisti iesaka padomāt arī par kādu vitamīnu lietošanu kursa veidā. Svarīgi atcerēties vēl ļoti būtisku faktoru - pietiekošs miegs ne mazāk par 7-8 stundām, jo skriešanas laikā tavs ķermenis atrodas pastiprinātas slodzes stāvoklī, kas noteikti ir jākompensē ar veselīgu miegu nakts stundās!

6. Vērts atcerēties!
• Skriešanā nevajag balstīties uz principu jo ātrāk, jo labāk. Tā Jūs panāksiet kārtīgu pārpūli, nevis mērķtiecīgu treniņu.
• Pirms treniņa ir jāiesildās, kā arī treniņš ir jānoslēdz ar spēka vingrojumiem.
• Maldīgs ir uzskats, ka skriešanas laikā jo vairāk apģērbu jo labāk – var kārtīgi izsvīst un pazaudēt liekos kilogramus. Svīšanai ar liekajiem kilogramiem nav nekāda sakara, tas ir ūdens, ko jūs pēc treniņa ar dzērienu uzņemsiet atpakaļ.
• Skriet svaigā gaisā, neatkarīgi no laikapstākļiem, ir daudz veselīgāk nekā sporta zālē uz skrejceliņa!

Uz tikšanos Lattelecom Riga Marathon! Tava maratona aptieka – Mēness Aptieka